היתרונות המרכזיים של מצבה זוגית

February 10 2023doritr

נכון, לחלוטין לא נעים לדבר על זה, ורוב האנשים בדרך כלל יעדיפו להימנע מלחשוב על זה בכלל, אבל בחירת מצבה היא חלק בלתי נפרד מגלגל החיים. ובעוד שניתן לבחור מצבות מסוגים שונים ורבים, הבחירה במצבה הנכונה ברגעים קשים אלו היא בחירה מורכבת ולא פשוטה רגשית. בתוך כך, לבחירת מצבה זוגית יש כמה יתרונות שונים.

בחירת מצבה זוגית היא האקט שמאפשר לזוג האוהב להמשיך את אהבתם בעולם הבא, כאשר המצבות הזוגיות נבנות האחת בצמוד לשנייה בבית העלמין. באופן זה, הזוג נח את מנוחת העולמים יחדיו והמשפחה יכולה להגיע לבקר בקבר אחד אשר מונה את  בני הזוג. בהיבט הזה, המשפחה יכולה להגיע לבקר את בני הזוג בכל פעם שהיא מגיעה לבית העלמין. מעבר לכך, חשוב לקחת בחשבון את השיקולים והיתרונות הבאים:

 • בחירת מצבה זוגית מאפשרת לעיתים לקבל הנחה מסוימת מאת קבלן המצבות.
 • מצבה זוגית מאפשרת הוספת כיתוב ייחודי הנוגע לבני הזוג.
 • מצבות זוגיות מהוות פתרון פונקציונאלי ודקורטיבי גם יחד.
 • ניתן לבחור במצבה התואמת את אופי וסגנון חייהם של בני הזוג.
 • קל יותר לתחזק, לנקות או לשפץ מצבות שנמצאות צמודות האחת לשנייה.

אילו סוגי מצבות זוגיות קיימות?

ישנן מצבות לזוג מסוגים שונים, כאשר טווחי המחירים בדרך כלל ינועו בין כ-3,000 ₪ ועד אפילו 25,000 ₪. הכול תלוי בסוג האבן שמשמשת בבניית המצבה, כמו גם בהתאם לסוגי התוספות שהמשפחה מעוניינת להוסיף. ניתן להוסיף אגרטלי פרחים, “בתים” לנרות נשמה, עציצים מובנים במצבה ועוד.

בין האבנים הנפוצות בישראל, תוכלו למצוא את האבנים הבאות:

 1. אבנים ירושלמיות (נקראות גם אבן “סלייב”)
 2. אבן גלילית בגווני אדמה
 3. אבן חברון בגוונים כהים יותר מהגלילית
 4. אבן יפתח בגוונים בהירים
 5. סוגי שיש כמו שיש טורקי ואחרים
 6. גרניט בגוונים שונים כמו שחור, אדום ועוד
 7. אבני בזלת שנחצבות גם בארץ אך גם בעולם
 8. אבן עצמון שנחשבת איכותית בטווח הארוך ועמידה

כמה עולה בניית מצבה?

מחיר בניית המצבה יהיה תלוי בעיקר בסוג חומר הגלם שישמש במצבה, בעוד כי מצבות מסוימות נבנות תוך שילוב האבן יחד עם חומרי גלם אחרים. למשל, חומרי גלם כמו עץ, מתכת, אלומיניום ועוד. בממוצע, מחירי מצבות יכולים לנוע בין אלפי שקלים בודדים לבין עשרות אלפי שקלים.

המצבות הבסיסיות ביותר יכולות לעלות כ-2,000 ₪ – 3,000 ₪, והמצבות המורכבות יותר יכולות להגיע למחירים של כ-20,000 ₪ – 25,000 ₪ ומעלה. באופן טבעי, מצבות זוגיות הן גדולות יותר ממצבות בודדות, כך שמחיר בנייתן יהיה לרוב גבוה מבניית מצבה בודדת. כדי לקבל אומדן מדויק, מומלץ לפנות לבית העלמין, משם ניתן יהיה לקבל רשימה של קבלנים מומלצים לבניית מצבות.

אנו מקווים שמידע שריכזנו כאן יסייע לכם בתהליך המורכב כל כך של הנצחת יקירכם.

 

 

 

Share: