גישור לפני גירושין: הדרך המהירה שלכם לחסוך זמן וכסף

February 27 2023doritr

בחירה בגישור זוגי לפני תהליך פתיחה בהליך גירושין יכולה להוות חלופה זולה ויעילה לניהול ההליך המדובר בערכאות המשפטיות. בחירה זו יכולה לאפשר לצדדים לעצב בעצמם את ההסדר המשפטי הנכון עבורם אשר ילווה אותם בהמשך החיים שלהם. על אף שלא מעט זוגות מרגישים כי בשל העובדה שהם לא מסתדרים ביניהם הרי שהליך גישור לפני גירושין כלל איננו יעזור להם, חשוב להבין כי כאשר בוחרים את המגשר המקצועי, המנוסה והטוב ביותר בתחום זה, הרי שיש סיכוי טוב מאוד להגיע בהליך קל ויעיל יותר להסכם המקובל על שני הצדדים.

מה צריך לדעת על הליך גישור בגירושין?

חשוב מאוד שתבינו כי הליך גירושין בגירושין איננו טיפול זוגי ואין להתייחס אליו ככזה. מדובר למעשה על הליך שמגיעים אליו בני הזוג לצורך גיבוש הסכמות ביניהם ביחס לנושאים שונים אשר קשורים לגירושין. מכיוון שברוב המקרים בני הזוג אשר החליטו להשתתף בהליך המדובר כבר החליטו להיפרד הרי שהמגשר לא ינסה לגרום להם לשוב להיות יחד, אלא המטרה שלו תהיה לנהל משא ומתן כנה ואיכותי על ידי להגיע להסכמות בסוגיות שונות הקשורות לגירושים ובהמשך להסכם גירושין כולל ומקיף. חשוב לדעת כי בעוד ניהול של הליך גירושין בערכאות המשפטיות כגון: בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה לרוב יהיו מלוות בעלויות כספיות משמעותיות ביותר עבור הוצאות משפטיות וכן עבור שכר טרחה של עורכי דין וטוענים רבניים, הרי שהליך גישור יהיה הליך זול יותר, קצר יותר וכמובן יעיל יותר.

למה כדאי לבחור גישור גירושין?

שלא כמו בהליכים משפטים קונבנציונליים, השתתפות בהליך של גישור גירושין מאפשרת לבני הזוג להביע את העמדות שלהם, את הרצונות שלהם ואת הצרכים שלהם ביחס לנושאים שונים הכרוכים בהליך הגירושין. בפועל התהליך המדובר יכול להתבצע בצורה דיסקרטית על ידי מגשר מוסמך ומקצועי העוסק בתחום של גישור משפחתי בכלל ובין היתר גם בגישור גירושין. במסגרת ההליך המגשר יהיה כפוף לחובת סודיות והוא לא יכול לשמש במסגרת הליכים משפטיים. השתתפות בהליך גישור גירושין מעניקה למעשה לצדדים את האפשרות לעצב בעצמם את ההסדרים המשפטיים שמתאימים להם במקום להותיר לבית הדין הרבני או לבית המשפט לעשות את עבורם. הוא לרוב כאמור יהיה הליך הרבה יותר קצר מול הליך המתבצע בערכאות המשפטיות והוא יאפשר כמובן גמישות לשני הצדדים בקביעת הישיבות הרלוונטיות בהליך זה. בסופו של דבר, המטרה היא כאמור להגיע להסכם גירושין עליו מסכימים שני הצדדים ולהביא את ההסכם המדובר בפני בית המשפט וזאת בכדי שהוא יקבל את התוקף המשפטי הרלוונטי לו. ברגע שההסכם מקבל תוקף משפטי, הרי שבני הזוג מחויבים לקיים את מה שהסכימו עליו.

אם אתם מחפשים מגשר משפחתי מקצועי ומנוסה, חשוב ביותר שתבחרו איש מקצוע בעל המלצות רבות, ותק משמעותי בתחום, ניסיון וכמובן, אחד כזה שאתם מתחברים אליו ומרגישים שהוא אכן יכול לסייע לכם.

Share: