ריפוי באמצעות מים- טיפולי הידרותרפיה לכלבים

March 22 2023doritr

הידרותרפיה מהווה טיפול באמצעות מים. לפני אלפי שנים בני האדם גילו את כוחות הריפוי דל המים. הידרותרפיה משפרת את איכות וקצב ההחלמה מניתוחים ופציעות באופן משמעותי הן אצל בני אדם והן אצל כלבים. במקרים רבים, שימוש נכון בטיפול מסוג הידרותרפיה לכלבים מסייע בתהליך שיקום הכלב ומשפר את הסיכויים שלו לחזור לתפקוד מלא. הידרותרפיה לכלבים למעשה משתמשת בסגולות של המים בכדי לטפל ולשקם בדגש על השרירים, המפרקים וכן על הבריאות הגופנית של הכלב.

טיפול הידרותרפיה- במה מדובר?

המידה הידרותרפיה מורכבת משילוב המילים: הידרו- מים ותרפיה- ריפוי. הפעילות במים מחוממים למעשה מפחיתה את הכאב והנוקשות, מחזקת את השרירים, מגבירה את התמיכה במפרקים ומאפשרת לגוף לחזור לתזוזה טבעית יותר. הידרותרפיה לכלבים מתמקדת בשחזור, חיזוק ושמירה של התפקוד בכדי לשפר את החיים של הכלבים שלנו. היא מועילה לפני ולאחר ניתוחים, היא רלוונטית כמניעה לכלבים בריאים וכטיפול ושיקום לכלבים לאחר פציעות. כמו כן, היא מטפלת ומשקמץ כלבים הסובלים מבעיות בשלד או בשריר וכן מבעיות אורטופדיות. היא גם מציעה תוכנית למניעת נוקשות וכאבים ומשפיעה על חיי היום יום.

היתרונות של הידרותרפיה כוללים הרפיה, זרימת דם מוגברת ושיפור העיכול. הידרותרפיה שימשה במשך מאות שנים ברפואה המסורתית בכדי לסייע בריפוי סוגים שונים של מחלות ולאחרונה הוכח כי טיפולי הידרותרפיה יעילים מאוד גם לכלבים. היא אמנם לא נועדה בכדי להחליף צורות ריפוי אחרות כגון: תרופות או ניתוחים, אך היא יכולה להיות כלי שימושי ביותר בתהליך טיפול וזאת על ידי סיוע בניהול הכאב וכן בהפחתה של דלקת.

באיזה כלבים ניתן לטפל בהידרותרפיה?

אין ספק כי כל בעלים של כלב יודע כי עליו להעניק את המקסימום עבור הכלב שלו, בין אם מדובר על אוכל איכותי, זמן משחק, אילוף, טיפולים רלוונטיים ועוד. כיום ניתן למצוא לא מעט מקומות המציעים אילוף כלבים במרכז ובכל אזור אחר בארץ ואם אתם צריכים סיוע באילוף לכלב שלכם, תמיד תוכלו למצוא את אנשי המקצוע שיסייעו לכם. באותה מידה ניתן למצוא כיום מגוון מקומות שבהם מציעים טיפולי הידרותרפיה לכלבים ואם הכלב שלכם זקוק לטיפול מעין זה, חשוב ביותר לבחור את המקום הנכון להעניק לו את הטיפול המדובר. טיפולי הידרותרפיה רלוונטיים מאוד לכלבים לאחר ניתוחים, לאחר פציעות, לכלבים הסובלים מבעיות או כאבים בשלד, מעודף משקל ועוד. באמצעות הטיפולים הללו ניתן לסייע לכל כלב לחזור לשגרה בצורה קלה יותר, לחזור לתפקד בצורה תקינה ועוד. כמובן שחשוב ביותר לבחור את המקום הטוב ביותר לבצע בו את הטיפולים הללו עבור הכלב. לא כדאי לבחור בכל מקום אשר מציע טיפולי הידרותרפיה, טרם בודקים אם מדובר על מקום מקצועי ומנוסה אשר מטפל בלא מעט כלבים בצורה מוצלחת.

המקום אשר תבחרו חייב להכיל מטפלים בעלי גישה מתאימה לכלבים והכרות עם העולם המדובר וזאת בכדי שהתוצאה של הטיפול תהיה אפקטיבית ואיכותית.

Share: