מהם חדרי קירור, איזה סוגים של מערכות קירור יש וכיצד הם עובדים?

March 16 2023doritr

חדרי קירור הם חדרים עם סביבה מבוקרת של טמפרטורה. מדובר על חדרים בסיסיים ביותר לתעשיית הקירור ולתעשיית התרופות בעיקר. מערכות קירור נועדו למעשה לצורך שמירה על טמפרטורה יציבה ומוגדרת מראש. דרגת הטמפרטורה תקבע בהתאם לצורך כאשר היא יכולה להשתנות מ18 מעלות ועד 28 מעלות לצורך הקפאה.

סוגי מערכות קירור

הנה כמה מהסוגים של מערכות קירור:

ראשית כל, מערכות בעלות טמפרטורה חיובית. מדובר על מערכות קירור לאחסון בטמפרטורה המיועדת לשימור מוצרים בין אפס לשמונה עשרה מעלות. החדרים הללו ישמשו בעיקר לצורך שמירה על מוצרים שונים לרבות פירות וירקות. מעבר לכך הם יספקו אחסון גם למזון טרי שיש לו ערכי לחות נמוכים.

סוג נוסף הוא חדרי קירור בעלי טמפרטורה שלילית. מדובר על מערכת קירור עם טווח טמפרטורה בין 0 למינוס 28 מעלות. מערכות קירור אלו מיועדות לקירור מקדים של מזונות קירור, הקפאה והקפאה עמוקה. לחדרי הקירור הללו יש בידוד איכותי והם רלוונטיים עבור חיסונים, מזונות קפואים או מוצאים רפואיים מסוגים אחרים.

עוד סוג הם חדרי הצילרים הרלוונטיים עבור הפחתה של טמפרטורת המוצר תוך פחות זמן. החדרים הללו רלוונטיים בכדי למנוע סיכון לזיהום ולהצליח לשמר מוצר מבלי לאבד את הערך שלו. חדרים מעין אלה נפוצים מאוד במטבחים תעשייתיים.

מדוע יש צורך בחדרי קירור?

הדרישה בחדרי קירור היא בהתאם להנחיות של משרד הבריאות בראש ובראשונה. בין אם מדובר על מכירת מזון ובין אם מדובר על אחסון תרופות, הרי שהורדת הטמפרטורה של המוצר עד להקפאה שומרת עליו ומונעת מחיידקים להידבק עליו. עסקים בתחום המזון מכירים בצורך בחדרי קירור גם מסיבה נוספת והיא: חיסכון משמעותי בהוצאות. עבודה עם חומרי גלם קפואים היא כמעט ולא מורגשת אם פועלים בצורה נכונה ומקפיאים את המוצר כאשר הוא טרי ולאחר מכן מפשירים אותו בטמפרטורה מסוימת ולא בטמפרטורה של החדר. משרד הבריאות דורש אחסון בחדרי קירור בין אם מדובר על בית מרקחת, סופר או מסעדה. כמובן שלכל מוצר יש את טמפרטורת האחסון המתאימה לו וגם אותה לא פעם קובע משרד הבריאות ועל כן, חדרי הקירור המותקנים בכל מקום צריכים להיות תואמים לסוג המוצרים המאוחסנים בהם.

כיצד בוחרים את החברה הטובה ביותר עבור בניית חדרי קירור?

חשוב ביותר לבחור עבור בניית חדר קירור בכל מקום שדורש זאת בחברה המקצועית ביותר בתחום מיזוג אוויר תעשייתי ובניית חדרי קירור עבור כל עסק או מפעל באשר הם. החברה חייבת להיות בקיאה בסוגי חדרי הקירור הרלוונטיים לכל מקום ובהתקנה שלהם ברמה הגבוהה ביותר כאשר המטרה היא לספק לכל לקוח את האפשרות להנות בסופו של תהליך מחדר קירור מדויק ביותר בהתאם לצרכים העומדים על הפרק. לחדר קירור עבור עסקים מסוגים שונים וכן עבור תעשייה יש חשיבות רבה ועל כן, אין להקל ראש בעניין ויש לבחור את הטובים ביותר בתחום.

Share: